Hoeveel bedrijven zijn er in België?

Hoeveel bedrijven zijn er in België? Er zijn 2.025.755 actieve bedrijven in België. In totaal (inclusief stopgezette ondernemingen) staan er 2.025.755 bedrijven geregistreerd in de KBO. Hieronder vind je het aantal bedrijven per gewest en per provincie. (stand op 21 oktober 2026)

Kort antwoord

Er zijn 2.025.755 actieve bedrijven in België. Daarvan zitten er 687.808 in Vlaanderen, 183.456 in Brussel en 264.636 in Wallonië. Elke maand komen er zo'n 16.818 nieuwe bedrijven bij.

1. Totaal aantal bedrijven in België

Hoeveel bedrijven zijn er in België? Volgens de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO) zijn er in totaal 2.025.755 bedrijven geregistreerd. Daarvan zijn er 2.025.755 actief.

38.986

Faillissementen

2.025.755

Actieve bedrijven

16.818

Nieuw deze maand

2. Aantal bedrijven per gewest

België is verdeeld in drie gewesten. Vlaanderen heeft veruit de meeste bedrijven, gevolgd door Wallonië en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.

Vlaanderen

60.6% van het totaal

687.808

Wallonië

23.3% van het totaal

264.636

Brussel

16.2% van het totaal

183.456

3. Hoeveel bedrijven zijn er in Vlaanderen?

In Vlaanderen zijn er 687.808 bedrijven geregistreerd. Dat is 60.6% van alle Belgische bedrijven. De provincie Antwerpen heeft de meeste bedrijven, gevolgd door Oost-Vlaanderen.

Antwerpen

204.868

Oost-Vlaanderen

144.891

West-Vlaanderen

133.859

Vlaams-Brabant

121.111

Limburg

83.079

4. Hoeveel bedrijven zijn er in Brussel?

In het Brussels Hoofdstedelijk Gewest zijn er 183.456 bedrijven geregistreerd. Ondanks het kleinste gewest qua oppervlakte heeft Brussel als hoofdstad een hoge concentratie aan ondernemingen: 16.2% van het Belgische totaal.

5. Hoeveel bedrijven zijn er in Wallonië?

In Wallonië zijn er 264.636 bedrijven geregistreerd. Dat is 23.3% van alle Belgische bedrijven. De provincie Henegouwen en Luik zijn de grootste.

Luik

82.673

Henegouwen

76.434

Waals-Brabant

48.782

Namen

37.861

Luxemburg

18.886

6. Aantal bedrijven per provincie

Hieronder vind je een overzicht van het aantal bedrijven per Belgische provincie, van groot naar klein.

ProvincieAantal bedrijven% van totaal
Antwerpen204.86818.0%
Brussel183.45616.2%
Oost-Vlaanderen144.89112.8%
West-Vlaanderen133.85911.8%
Vlaams-Brabant121.11110.7%
Limburg83.0797.3%
Luik82.6737.3%
Henegouwen76.4346.7%
Waals-Brabant48.7824.3%
Namen37.8613.3%
Luxemburg18.8861.7%

Zelf een bedrijf opzoeken?

Zoek op naam, adres of BTW-nummer en vind direct alle info over elk Belgisch bedrijf.

7. Veelgestelde vragen

Hoeveel bedrijven zijn er in België?

In België zijn er 2.025.755 actieve bedrijven geregistreerd in de Kruispuntbank van Ondernemingen (KBO). In totaal (inclusief stopgezette ondernemingen) staan er 2.025.755 bedrijven in de databank.

Hoeveel bedrijven zijn er in Vlaanderen?

In Vlaanderen zijn er 687.808 bedrijven geregistreerd. Dat is 60.6% van alle Belgische bedrijven.

Hoeveel bedrijven zijn er in Brussel?

In het Brussels Hoofdstedelijk Gewest zijn er 183.456 bedrijven geregistreerd. Dat is 16.2% van het totaal.

Hoeveel bedrijven zijn er in Wallonië?

In Wallonië zijn er 264.636 bedrijven geregistreerd. Dat is 23.3% van het totaal.

Hoeveel nieuwe bedrijven worden er per maand opgericht?

De afgelopen maand werden er 16.818 nieuwe bedrijven opgericht in België.

Waar kan ik Belgische bedrijven opzoeken?

Op Databakkes.be kan je gratis alle Belgische bedrijven opzoeken op naam, adres of BTW-nummer. Je vindt er ondernemingsnummer, NACE-codes, vestigingen en meer.