Financiën
Boekjaar 2025
SPRONKEN uit Braine-l'Alleud, ondernemingsnummer BE0896939501, sloot boekjaar 2025 af met een resultaat van € -2.674 na belastingen. Over dat boekjaar noteerde SPRONKEN een brutomarge van € 5.414 en een eigen vermogen van € 18.104. Tegenover boekjaar 2024 ging het resultaat van € 560 naar € -2.674. Het bedrijf draaide verlies. Er zit een gezonde buffer in het bedrijf. Sterke eigen buffer tegenover de schulden. De jongste jaarrekening werd op 26 januari 2026 neergelegd bij de Nationale Bank van België.
€ 18.104
▼ 13% t.o.v. 2024
Bezit min schulden, volgens de boeken. Wat overblijft als alles vandaag verkocht en betaald wordt.
€ -2.674
▼ in 2024 nog € 560 winst
Winst na belastingen over het boekjaar.
€ 14.862
▲ 23% t.o.v. 2024
Liquide middelen op de laatste dag van het boekjaar.
Verlies, niets uit te keren
De reserves zakten naar € 3.124.
Mensen en middelen in 2025
€ 14.139
▼ 25% t.o.v. 2024
Boekwaarde van voertuigen, meubilair en materieel.
Schulden eind 2025
€ 3.354
Leningen bij banken en andere kredietverstrekkers, lang en kort.
€ 1.790
▲ € 1.355 t.o.v. 2024
Openstaande facturen van leveranciers op de laatste dag van het boekjaar.
€ 592
▲ 28% t.o.v. 2024
Nog te betalen vennootschapsbelasting en btw. Geen loonschuld: er staat niets open aan personeel of RSZ.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil 2024 → 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Brutomarge | € 3.811 | € 5.372 | € 7.074 | € 5.414 | ▼ 23% |
| Winst na belastingen | € 1.437 | € 3.106 | € 560 | € -2.674 | ▼ € 3.234 |
| Eigen vermogen | € 17.111 | € 20.217 | € 20.778 | € 18.104 | ▼ 13% |
| Totale schulden | € 5.364 | € 17.169 | € 17.477 | € 22.618 | ▲ 29% |
| Cash | € 10.048 | € 25.898 | € 12.076 | € 14.862 | ▲ 23% |
| Opgepotte winst | € 2.131 | € 5.237 | € 5.798 | € 3.124 | ▼ 46% |
| Bankschulden | € 0 | € 0 | € 0 | € 3.354 | |
| Balanstotaal | € 22.475 | € 37.386 | € 38.255 | € 40.723 | ▲ 6% |
Kerncijfers van SPRONKEN, boekjaren 2022 tot 2025, uit de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank van België.Volgende jaarrekening (boekjaar 2026) verwacht vóór 30 januari 2027.
Wat is er gebeurd met SPRONKEN?
Wat er de jongste jaren bij SPRONKEN gebeurde, volgens het Belgisch Staatsblad, de KBO en de Nationale Bank:
- Nieuwe jaarrekening boekjaar 2025: verlies van € 2.674 (▼ € 3.234 t.o.v. 2024). Bron: NBB ↗
- Nieuwe vestiging in Braine-l'Alleud. KBO
- Oprichting, gepubliceerd in het Staatsblad. Bron: Staatsblad ↗
Samengevat
Van € 1.437 winst in 2022 naar € 2.674 verlies in 2025.
Betaalde al € 932 vennootschapsbelasting sinds 2022.
Beste jaar ooit: 2023, met € 3.106 winst.
Bestuur
Achter SPRONKEN zitten MICKAEL SPRONKEN en PATRICK SPRONKEN.
Bestuurders
Volgens jaarrekening 2025
MICKAEL SPRONKEN
Zaakvoerder
PATRICK SPRONKEN
Zaakvoerder
Vestigingen
Vestigingseenheden
Fysieke locaties van dit bedrijf
Chaussée Reine Astrid 29
1420 Braine-l'Alleud
Wat is een vestigingseenheid? Een vestigingseenheid is een plaats die geografisch kan worden geïdentificeerd en waar activiteiten van de onderneming worden uitgeoefend.
Aandeelhouders volgens de Staatsblad-akten
Wie inbracht bij de oprichting en bij kapitaalverhogingen, met de akte als bron. Latere overdrachten van aandelen staan niet in het Staatsblad.
Oprichting
Bron: Akte ↗- Patrick SPRONKEN(oprichter) 50%
- Michaël SPRONKEN(oprichter) 25%
- Anne HARDENNE(oprichter) 25%
Gegevens
- Ondernemingsnummer
- 0896.939.501
- Btw-nummer
- BE 0896.939.501
- Maatschappelijke zetel
- Chaussée Reine Astrid 29, 1420 Braine-l'Alleud
- Namen & benamingen
- SPRONKEN
- Type onderneming
- Rechtspersoon
- Juridische vorm
- Besloten Vennootschap
- Juridische situatie
- Normale toestand
- Startdatum
- 3 april 2008
- Peppol
- Actief · Actief sinds 11 nov 2025
- Activiteiten · NACE
Activiteiten van eetgelegenheden met volledige bediening
Eetgelegenheden met volledige bediening
Niet-gespecialiseerde detailhandel waarbij voedings- en genotmiddelen overheersen
Detailhandel in wijnen en geestrijke dranken
Overige detailhandel in nieuwe artikelen neg
Catering van evenementen
Overige zakelijke dienstverlening, neg
Detailhandel in niet-gespecialiseerde winkels waarbij voedings- en genotmiddelen overheersen (verkoopsoppervlakte < 100 m²)