Financiën
Boekjaar 2025
ENCOS uit Aartselaar, ondernemingsnummer BE0878198903, sloot boekjaar 2025 af met een resultaat van € 27.734 na belastingen. Over dat boekjaar noteerde ENCOS een brutomarge van € 77.647 en een eigen vermogen van € 199.395. Tegenover boekjaar 2024 ging het resultaat van € 14.640 naar € 27.734. Winstgevend, en de winst groeit. Er zit een gezonde buffer in het bedrijf. Sterke eigen buffer tegenover de schulden. De jongste jaarrekening werd op 31 augustus 2026 neergelegd bij de Nationale Bank van België.
€ 199.395
▼ 8% t.o.v. 2024
Bezit min schulden, volgens de boeken. Wat overblijft als alles vandaag verkocht en betaald wordt.
€ 27.734
▲ 89% t.o.v. 2024
Winst na belastingen over het boekjaar.
€ 28.015
▼ 34% t.o.v. 2024
Liquide middelen op de laatste dag van het boekjaar.
€ 45.300 uitgekeerd
Meer dan de winst van het jaar ging naar de aandeelhouders; de reserves zakten.
Mensen en middelen in 2025
€ 33.225
▼ 25% t.o.v. 2024
Waarvan in leasing € 20.786.
Schulden eind 2025
€ 282.261
▼ 11% t.o.v. 2024
Dit jaar wordt € 36.744 afgelost. In dit ritme is de lange lening over ≈ 8 jaar weg.
€ 15.528
▲ € 12.740 t.o.v. 2024
Openstaande facturen van leveranciers op de laatste dag van het boekjaar.
€ 30.068
▲ 11% t.o.v. 2024
Nog te betalen vennootschapsbelasting en btw. Geen loonschuld: er staat niets open aan personeel of RSZ.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil 2024 → 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Brutomarge | € 44.745 | € 89.353 | € 64.533 | € 77.647 | ▲ 20% |
| Winst na belastingen | € 14.348 | € 44.206 | € 14.640 | € 27.734 | ▲ 89% |
| Eigen vermogen | € 158.114 | € 202.320 | € 216.961 | € 199.395 | ▼ 8% |
| Totale schulden | € 71.660 | € 64.287 | € 347.622 | € 327.857 | ▼ 6% |
| Cash | € 10.836 | € 42.124 | € 42.585 | € 28.015 | ▼ 34% |
| Terreinen & gebouwen | - | - | € 289.047 | € 281.107 | ▼ 3% |
| Opgepotte winst | € 151.914 | € 196.120 | € 210.761 | € 193.195 | ▼ 8% |
| Dividend | € 32.212 | € 0 | € 0 | € 45.300 | |
| Bankschulden | € 8.695 | € 34.371 | € 317.740 | € 282.261 | ▼ 11% |
| Balanstotaal | € 229.774 | € 266.607 | € 564.583 | € 527.251 | ▼ 7% |
Kerncijfers van ENCOS, boekjaren 2022 tot 2025, uit de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank van België.Volgende jaarrekening (boekjaar 2026) verwacht vóór 31 juli 2027.
Wat is er gebeurd met ENCOS?
Wat er de jongste jaren bij ENCOS gebeurde, volgens het Belgisch Staatsblad, de KBO en de Nationale Bank:
- Nieuwe jaarrekening boekjaar 2025: winst van € 27.734 (▲ 89% t.o.v. 2024). te laat neergelegd Bron: NBB ↗
- Nieuwe vestiging in Koksijde. KBO
- Nieuwe vestiging in Aartselaar. KBO
- Wim Baten werd bestuurder. NBB
- Start van de onderneming volgens de KBO. KBO
Samengevat
Van € 14.348 winst in 2022 naar € 27.734 winst in 2025.
Betaalde al € 55.367 vennootschapsbelasting sinds 2022.
Beste jaar ooit: 2023, met € 44.206 winst.
Keerde in totaal € 77.512 dividend uit aan de eigenaars.
Bestuur
Achter ENCOS zit Wim Baten.
Bestuurders
Volgens jaarrekening 2025
Wim Baten
Bestuurder
sinds 2005
Vestigingen
Vestigingseenheden
Fysieke locaties van dit bedrijf
John F. Kennedylaan 1
2630 Aartselaar
Leopold II Laan(Odk) 198 bus 302
8670 Koksijde
Actief sinds 22 december 2025
Wat is een vestigingseenheid? Een vestigingseenheid is een plaats die geografisch kan worden geïdentificeerd en waar activiteiten van de onderneming worden uitgeoefend.
Website
Technologie
Certificeringen & Partners
Hosting & E-mail
E-mail provider
one.com Mail
Hosting
ONECOM, DK
Website info
Kenmerken
Beveiliging
Netwerk
Gegevens
- Ondernemingsnummer
- 0878.198.903
- Btw-nummer
- BE 0878.198.903
- Maatschappelijke zetel
- John F. Kennedylaan 1, 2630 Aartselaar
- Namen & benamingen
- ENCOS
- Type onderneming
- Rechtspersoon
- Juridische vorm
- Besloten Vennootschap
- Juridische situatie
- Normale toestand
- Startdatum
- 27 december 2005
- Peppol
- Actief · Actief sinds 27 mrt 2026
- Contact
- encos.be
- Activiteiten · NACE
Activiteiten op het gebied van computerconsultancy en beheer van computerfaciliteiten
Computeradviesbureaus
Computerconsultancy-activiteiten
Computerinfrastructuur, gegevensverwerking, hosting en aanverwante activiteiten
Ontwerpen van computerprogramma’s
Overige advisering in verband met programmatuur en levering van programmatuur
Gegevensverwerking
Gegevensverwerking, webhosting en aanverwante activiteiten
+1