Financiën
Boekjaar 2025
CHARTA MENSAE uit Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht, ondernemingsnummer BE0525928456, sloot boekjaar 2025 af met een resultaat van € 119.566 na belastingen. Over dat boekjaar noteerde CHARTA MENSAE een brutomarge van € 130.307 en een eigen vermogen van € 7,2 miljoen. Tegenover boekjaar 2024 ging het resultaat van € 4,4 miljoen naar € 119.566. Het bedrijf draait winst. Er zit een gezonde buffer in het bedrijf. Sterke eigen buffer tegenover de schulden. De jongste jaarrekening werd op 24 juni 2026 neergelegd bij de Nationale Bank van België.
€ 7,2 miljoen
▼ 8% t.o.v. 2024
Bezit min schulden, volgens de boeken. Wat overblijft als alles vandaag verkocht en betaald wordt.
€ 119.566
▼ 97% t.o.v. 2024
Winst na belastingen over het boekjaar.
€ 166.418
▼ 36% t.o.v. 2024
Liquide middelen op de laatste dag van het boekjaar.
€ 772.560 uitgekeerd
Meer dan de winst van het jaar ging naar de aandeelhouders; de reserves zakten.
Mensen en middelen in 2025
0
Gemiddeld over het boekjaar, volgens de sociale balans.
Schulden eind 2025
€ 34.166
▼ 60% t.o.v. 2024
Leningen bij banken en andere kredietverstrekkers, lang en kort.
€ 66.693
▲ 2% t.o.v. 2024
Openstaande facturen van leveranciers op de laatste dag van het boekjaar.
€ 5.855
Nog te betalen vennootschapsbelasting en btw. Geen loonschuld: er staat niets open aan personeel of RSZ.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Verschil 2024 → 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Brutomarge | € 276.331 | € 260.354 | € 249.598 | € 130.307 | ▼ 48% |
| Winst na belastingen | € 153.664 | € 1.442.020 | € 4.434.996 | € 119.566 | ▼ 97% |
| Eigen vermogen | € 3.368.740 | € 4.150.760 | € 7.825.755 | € 7.172.761 | ▼ 8% |
| Totale schulden | € 3.790.714 | € 3.137.125 | € 911.480 | € 109.695 | ▼ 88% |
| Cash | € 726.637 | € 168.348 | € 262.010 | € 166.418 | ▼ 36% |
| Opgepotte winst | € 365.615 | € 1.147.635 | € 4.822.630 | € 4.169.636 | ▼ 14% |
| Dividend | € 700.000 | € 660.000 | € 760.000 | € 772.560 | ▲ 2% |
| Bankschulden | € 735.227 | € 259.827 | € 84.929 | € 34.166 | ▼ 60% |
| Balanstotaal | € 7.159.453 | € 7.287.885 | € 8.737.235 | € 7.282.456 | ▼ 17% |
Kerncijfers van CHARTA MENSAE, boekjaren 2022 tot 2025, uit de jaarrekeningen neergelegd bij de Nationale Bank van België.Volgende jaarrekening (boekjaar 2026) verwacht vóór 31 juli 2027.
Wat is er gebeurd met CHARTA MENSAE?
Wat er de jongste jaren bij CHARTA MENSAE gebeurde, volgens het Belgisch Staatsblad, de KBO en de Nationale Bank:
- Nieuwe jaarrekening boekjaar 2025: winst van € 119.566 (▼ 97% t.o.v. 2024). Bron: NBB ↗
- Kapitaalverhoging van € 1,2 miljoen, gepubliceerd in het Staatsblad. Bron: Staatsblad ↗
- Kapitaalverhoging van € 1,6 miljoen, gepubliceerd in het Staatsblad. Bron: Staatsblad ↗
- Oprichting, gepubliceerd in het Staatsblad. Bron: Staatsblad ↗
- Nieuwe vestiging in Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht. KBO
Samengevat
Van € 153.664 winst in 2022 naar € 119.566 winst in 2025.
Betaalde al € 191.217 vennootschapsbelasting sinds 2022.
Beste jaar ooit: 2024, met € 4,4 miljoen winst.
Keerde in totaal € 2,9 miljoen dividend uit aan de eigenaars.
Bestuur
Het aandeel van DUO NIX INVEST komt uit de eigen jaarrekening van die aandeelhouder; kleine vennootschappen melden hun aandeelhouders zelf niet.
CHARTA MENSAEAchter CHARTA MENSAE zitten Anton Van de Poel, Antoine Brune en Gert Haelterman. De aandelen zijn in handen van DUO NIX INVEST (49.2%). Zelf heeft het 100% van Europochette, 99.7% van Europochette Polska, 51% van Europochette Iberica S.L. en 50% van Cangutec sociedad limitada,.
Bestuurders
Volgens jaarrekening 2025
Aandeelhouders
49.2%
Participaties
100%
Europochette Polska
99.7%
Europochette Iberica S.L.
51%
Cangutec sociedad limitada,
50%
Vestigingen
Vestigingseenheden
Fysieke locaties van dit bedrijf
Hogenakkerhoekstraat 8
9150 Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
Wie zit hier nog?
Eén gebouw vol ondernemers of één drukbezette brievenbus? Nog 4 bedrijven zijn op dit adres geregistreerd.
Alle bedrijven op dit adres →Wat is een vestigingseenheid? Een vestigingseenheid is een plaats die geografisch kan worden geïdentificeerd en waar activiteiten van de onderneming worden uitgeoefend.
Aandeelhouders volgens de Staatsblad-akten
Wie inbracht bij de oprichting en bij kapitaalverhogingen, met de akte als bron. Latere overdrachten van aandelen staan niet in het Staatsblad.
Kapitaalverhoging
Bron: Akte ↗- Anton Van de Poel(inbrenger) 72.5%
Oprichting
Bron: Akte ↗- QAT III Investments(oprichter) 95.2%
- ALLEGATIO CAPITAL(oprichter) 4.8%
Gegevens
- Ondernemingsnummer
- 0525.928.456
- Btw-nummer
- BE 0525.928.456
- Maatschappelijke zetel
- Hogenakkerhoekstraat 8, 9150 Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht
- Namen & benamingen
- CHARTA MENSAE
- Type onderneming
- Rechtspersoon
- Juridische vorm
- Naamloze vennootschap
- Juridische situatie
- Normale toestand
- Startdatum
- 11 april 2013
- Peppol
- Actief · Actief sinds 25 feb 2026
- Activiteiten · NACE
Activiteiten van holdings
Holdings
Activiteiten van adviesbureaus op het gebied van bedrijfsvoering en overig managementadvies
Overige adviesbureaus op het gebied van bedrijfsbeheer; adviesbureaus op het gebied van bedrijfsvoering